Неколку улици во Њујорк беа именувани по Ву-танг клан

Од:

Неколку улици во њујоршкиот кварт Парк Хил, беа именувани по култната локална хип-хоп група Ву-танг клан, соопштија градските власти.

Градското собрание на Њујорк таа одлука ја донесе едногласно минатата година во декември.

Бендот, инаку, е основан во 1992 година и има 40 милиони продадени албуми, многубројни награди, како и сопствен бренд.

На свченоста, покрај делегација на локалните власти, присуствуваа десетици обожаватели и секако – членовите на бендот Ву-танг клан.

Би можело да ве интересира

Тејлор Свифт ја освои главната награда на MTВ Видео музички награди

Ана Ололовска

Која од „Дисциплина кичме“ се разбуди од кома

Почнува фестивалот на електронска музика „Грин бич“

Ана Ололовска

ВИДЕО: Нова песна на Лозано – „Не те вадам од памет“

Ана Ололовска

Откажан вториот „Вудсток” фестивал

Ана Ололовска

Која од „Дисциплина кичме“ хоспитализиран поради мозочен удар

Ана Ололовска