Силен земјотрес го погоди Њујорк; Пристигна итно известување

Од:

Силен земјотрес со јачина од 5,1 степени според Рихтеровата скала денеска го погоди Њујорк.

По земјотресот, граѓаните во Њујорк добија итно известување во кое се повикуваат да останат во своите домови и да повикаат помош доколку се повредени.

Полицијата соопшти дека засега нема информации за жртви и материјална штета.

Би можело да ве интересира

Силен земјотрес ја погодил Босна и Херцеговина

Земјотрес со јачина од 3,9 степени според Рихтеровата скала кај Крф

Горан Наумовски

(ВИДЕО) Маскиран млад човек пукаше кон таксист во Њујорк по расправија за плаќање на превозот

Земјотрес во Тајван со јачина од 5,8 степени

Земјотрес во Нови Пазар

Два силни земјотреси го погодија Тајван

Горан Наумовски