На прв поглед немаат ништо заедничко, но тие се неразделни пријатели

Од:

Двете сирачиња, бебето – кенгур Анзак и Пеги – вомбатот ( торбар со навики на глодар) станаа неразделни пријатели откако ги оставија да живеат заедно во центарот за згрижување на животни „ Wild about Wildlife Kilmore Rescue Centre“.

Тие спијат едно покрај друго во импровизирана лулка и си пружат меѓусебна утеха.

Лиса Милиган, вработена во центарот, рече дека на другарчињата им оди многу добро заедно, макар што кенгурчето Анзак е многу дружељубиво, наспроти Пеги која е многу гласна и тврдоглава.

Би можело да ве интересира

32-годишен кавадарчанец мачел животни, заработи кривична од ОЈО

ВИДЕО: Возач во Виница влече врзано куче, во Штип човек со пушка стрела мачки

Орце Костов

(ВИДЕО) Млад скопјанец удира од земја и повредува мачка – Изживување врз животни во Лисиче

Орце Костов

Илјадници мртви фоки на дагестанскиот брег на Каспиското Езеро

Ана Ололовска

Бучавата во животната средина влијае на изборот на партнери кај животните, покажува истражување

А1он

Во Косово спречен шверц на овци и телиња од Македонија