Ќерка го тужела татко си оти ѝ удрил шлаканица, и изгубила

Од:

Маж е прогласен за невин од суд на грчкиот остров Родос откако неговата ќерка тинејџерка го тужела затоа што ѝ удрил шлаканица, објави весникот „Родиаки“.

Тужбата против таткото била поднесена поради „телесна повреда на послабо лице“. Според изворот, меѓу таткото и ќерката имало расправија што завршила со шлаканица врз ќерката.

Судот вчера ги прифатил објаснувањата на одбраната која истакнала дека ударот бил во рамки на воспитно дејствување дозволено со закон.

Судскиот состав потоа го поништил обвинението против таткото и го прогласил за невин.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: „Еволуцијата на танцот“ надмина 21 милион прегледи на Фејсбук

Ана Ололовска

Швајцарската епископија бара нов истерувач на ѓаволи

Ана Ололовска

Кинез истрчал маратон во дневната соба

Ана Ололовска

ВИДЕО: Зошто не смее да се вози по поплавена улица?

Ана Ололовска

Високи казни за берење кокичиња на турската планина Спил

Ана Ололовска

ВИДЕО: Импресивна глетка од птичjа перспектива на Шаолин Кунг Фу перформанс

А1он