Капетан Кит Колбурн од „Најсмртоносниот улов“ оди на операција

Од:

Еден од учесниците во реалното шоу „Најсмртоносниот улов“ (Deadliest Catch), капетан Кит Колбурн повторно предвреме ја заврши сезоната од емисијата.

Риболовецот во 2018 година ја пропушти цела сезона поради остеомиелитис (воспаление на коската или коскената срцевина). Овојпат кај него е откриена друг вид бактериска инфекција – папочна хернија, поради што тој мораше да го напушти шоуто и да оди на неодложна операција.

„Најсмртоносниот улов“ е американско екстремно риболовно реално шоу што се прикажува веќе 16-та година низ цел свет.

Би можело да ве интересира

Преку Тик-ток предизвик му кажа дека е бремена, па го расплака

Ана Ололовска

Копање гроб за починат од Ковид-19 – казна за неносење маска

Ана Ололовска

Мртовечки ковчег којшто на еколошки начин ги разградува останките на покојниот

Ана Ололовска

ВИДЕО: Најмладата крионички замрзната личност сѐ уште чека науката да ја оживее

Ана Ололовска

Како бебе прележал шпански грип, а еден век подоцна и Ковид-19

Ана Ололовска

Канаѓанец заспал возејќи со 150 километри на час

Ана Ололовска