Канаѓанец заспал возејќи со 150 километри на час

Од:

На магистрала во канадската покраина Алберта, возач заспал при брзина од 150 километри на час. Тој бил зад воланот на автономен автомобил „Тесла“, кој може да учествува во сообраќајот без човек што го управува.

Возилото се движело во режим на самоуправување. Седиштата биле навалени наназад и, се чини, патниците спиеле.

Возачот е обвинет за неодговорно однесување во сообраќајот и возачката дозвола му е одземена на 24 часа.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Кратка хорор-приказна за една мачка

Ана Ололовска

Руско-бугарскиот сексолог Наталија Кобилкина се сели во Лондон

Ана Ололовска

Српски затвореници шиеја маски за Модната недела во Торино

Ана Ололовска

Светот денеска ја слави насмевката

Ана Ололовска

ВИДЕО: Кражба во живо на ТВ во Италија

Ана Ололовска

Преку Тик-ток предизвик му кажа дека е бремена, па го расплака

Ана Ололовска