Горан Вишњиќ во улога на Дракула во сапуницата „Невести“

Од:

Горан Вишњиќ ќе се појави во најмалку една епизода од ТВ-серијата во најава – „Невести“ (The Brides) на Еј-би-си. Хрватскиот глумец ќе го толкува ликот на Дракула.

Во серијата ќе глумат и Кетрин Рис, Џина Торес и Крис Мејсон. Засега е најавена само една, пилот-епизодата, но тоа може да прерасне во ТВ-серијата.

„’Невести‘ е семејна драма за три моќни жени, силни во срцето. Со изразени хорор елементи, тоа е една вампирска сапуница за моќни, бесмртни жени и што сè прават заради своето богатство, престиж, наследство и – за нивното необично семејство“, се вели во објавата на продукциските компании Еј-би-си судио, Ворнер брос и Берланти.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Легендарната актерка Голди Хоун одигра „луд“ танц на трамболина

Ана Ололовска

Брус Вилис по 22 години го облече вселенското одело кое го носеше во „Армагедон“

Ана Ололовска

Најавена преработка на „Лице со лузна”

Ана Ололовска

ВИДЕО: Во тек е избор на глумци за играната верзија на „Херкул“

Ана Ололовска

ВИДЕО: Нов трилeр сo Рaсел Кроу

Ана Ололовска

Почина глумецот Џери Стилер

Ана Ололовска