ФОТО: Се омажи Тамара Tодевска

Од:

Популарната пејачка Тамара Тодевска и поранешниот кошаркар и спортски директор во КК Работнички Александар Димитровски-Мачка вчера го кажаа судбоносното „да“.

dobivaj vesti na viber

tamaratodevskasvadba (1) tamaratodevskasvadba (5) tamaratodevskasvadba (4) tamaratodevskasvadba (3) tamaratodevskasvadba (8) tamaratodevskasvadba (2) tamaratodevskasvadba (9) tamaratodevskasvadba (6) tamaratodevskasvadba (7)

Фото: Фејсбук

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Прва снимка од венчавката во црква, Петар Грашо ја бакна Хана по што следуваше аплауз

Ана Ололовска

ВИДЕО: Се ожени Петар Грашо

Ана Ололовска

Авиокомпанија нуди венчавки во лет

Ана Ололовска

Шон Пен се ожени по третпат, со избраничката правеле „Ковид-свадба“

А1он

ВИДЕО: Уникатна видео венчавка во Сингапур поради страв од коронавирусот

Ана Ололовска

Ердоган кум на свадбата на Месут Озил

Татјана Ташкова