Епл есенва претставува четири нови смартфони

Од:

Американската корпорација Епл планира наесен да претстави четири нови паметни телефони со 5-Г технологија и да го осовремени дизајнот на моделите Про.

Според извори упатени во проблематиката, компанијата може да пушти само два топ-модела по претходно претставените „Ајфон 11 Про“ и „Ајфон 11 Про макс“. Дизајнот ќе биде сличен на „Ајпад Про“ од 2018 година, со малку позаоблени агли. Се очекува да бидат претставени и два нискобуџетни модела, кои ќе го заменат „Ајфон 11“.

Двата модела „Про“ ќе бидат надградени со 3-Д ЛИДАР системот, три камери на задната страна и голем екран.

Претставувањето на новите модели може да се случи неколку седмици подоцна од очекуваното.

Би можело да ве интересира

Во продажба билетите за првиот лет со летачко такси

Ана Ололовска

Новиот Плејстејшн 5 во ноември за 400 и 500 долари

Ана Ололовска

Епл гради две големи парк-ветерници во Данска

Ана Ололовска

Епл планира да произведе 75 милиони 5Г „Ајфони“ до крајот на годинава

Ана Ололовска

Епл е највредна компанија на светот, го надмина нафтениот гигант

А1он

ВИДЕО: Лидерите на Фејсбук, Амазон, Гугл и Епл демантираат дека ја задушуваат конкуренцијата

Ана Ололовска