epl

Спорт

Дејли мирор: Епл ќе го купи Манчестер јунајтед

А1он
Технолошкиот гигант „Ејпл“ покажал сериозен интерес за Манчестер јунајтед, откако семејството Глејзер реши да го продаде клубот, тврди „Дејли Мирор“. Една од најбогатите компании во
Свет

Повеќе лица излегле од продавница во Амстердам каде вооружено лице држи заложници

А1он
Повеќе лица ја напуштија продавницата на Епл во центарот на Амстердам, каде вооружен напаѓач држи заложници, објави амстердамската полиција на Твитер, наведувајќи дека не дава
Свет

„Епл“ достигна пазарна капитализација од 3.000 милијарди долари

А1он
Американскиот технолошки гигант Eпл објави дека стана првата компанија во историјата која достигнала пазарна капитализација од 3.000 милијарди долари. Акциите на производителот на Ајфон накратко
Свет

Епл тужи израелски производител на шпионски софтвер

А1он
Американската корпорација Епл денеска поднесе тужба против производителот на шпионски софтвер НСО поради таргетирање на корисниците на неговите уреди, оценувајќи дека израелската компанија, која е
Магазин

Новиот „Ајфон 13“, веројатно, ќе овозможи сателитски разговори

А1он
Се наближува времето до претставувањето на новиот „Ајфон 13“, а една гласина особено го привлекува вниманието. Имено, познатиот аналитичар Минг-Чи Куо тврди дека новиот уред
Економија

ЕУ го обвини Епл за кршење на антимонополските правила

А1он
Регулаторите на Европската унија денеска ја обвинија американската компанија „Епл“ за кршење на антимонополските правила на европскиот блок и за нарушување на конкуренцијата во областа
Економија

„Епл“ ги зголемува инвестициите во САД, во следните пет години планира да вложи 430 милијарди

А1он
Технолошкиот гигант „Епл“ во следните пет години планира да ги зголеми своите инвестициски планови во САД на 430 милијарди долари, соопштувајќи дека тоа ќе создаде
Свет

Во Италија „Епл“ казнет со 10 милиони евра

А1он
Италијанската антимонополска комисија казни две компании, „Епл Интернешнл“ и „Епл Италија“, со 10 милиони евра за неточно рекламирање на паметни телефони и неисполнување на обврските,