Човек скокнал во Водопадите на Нијагара и преживеал

Човек намерно се фрлил во Водопадите на Нијагара, од 50 метри височина, а потоа бил пронајден жив и здрав, соопшти вчера канадската полиција.

Полицијата примила повик и интервенирала завчера во четири часот наутро, по дојава дека човек се бори со водите на водопадите.

Човекот има полесни повреди и е префрлен в болница, а засега не се знае причината на таквиот негов потег.

Би можело да ве интересира

Најчести имиња во Србија се Софија и Лука

Ана Ололовска

Затајувале данок „по Божја волја“

Ана Ололовска

Пронајдена порака в шише од пред 50 години

Ана Ололовска

Инстаграм тренд: Тетоважа на увото

Ана Ололовска

ВИДЕО: Нова идеја за оригинално селфи што може да убие

Ана Ололовска

Најчести психопати меѓу колегите

Ана Ололовска