„Беверли Хилс“ бележи најголем пад на гледаноста летово

Од:

Продолжението на хит-серијата од 1990-тите, „Беверли Хилс“, летово го бележи најголемиот пад на гледаноста земајќи ги предвид првата епизода од новиот серијал прикажана на 7 август и минатонеделната, засега претпоследна епизода.

Падот на новата серија наречена просто „БХ 90210“, во таа смисла изнесува 65 отсто.

Во ова продолжение глумат седум од осумтемина глумци од главната постава, без Лук При (Дилан), кој претходно годинава почина по мозочен удар.

Но, и покрај сѐ ова, на ИМДБ, просечната оценка на епизодите од гледачите, изнесува 8 од 10.

Би можело да ве интересира

Џенифер Лопез се надева на Оскарот годинава

Ана Ололовска

Де Ниро жали за еден заеднички филм со Пачино

Ана Ололовска

Ворнер брос: „Џокерот“ не е херој

Ана Ололовска

ВИДЕО: Меган Трејнор ја преработи легендарната „I’ll Be There For You“

Ана Ололовска

Доделени „Еми” наградите за 2019 година

Ана Ололовска

„Гардијан“: „Сопранови“ е најдобра ТВ серија на 21. век

Ана Ололовска