„Беверли Хилс“ бележи најголем пад на гледаноста летово

Од:

Продолжението на хит-серијата од 1990-тите, „Беверли Хилс“, летово го бележи најголемиот пад на гледаноста земајќи ги предвид првата епизода од новиот серијал прикажана на 7 август и минатонеделната, засега претпоследна епизода.

Падот на новата серија наречена просто „БХ 90210“, во таа смисла изнесува 65 отсто.

Во ова продолжение глумат седум од осумтемина глумци од главната постава, без Лук При (Дилан), кој претходно годинава почина по мозочен удар.

Но, и покрај сѐ ова, на ИМДБ, просечната оценка на епизодите од гледачите, изнесува 8 од 10.

Би можело да ве интересира

Студиото на Јуниверзал во Кина ќе биде готово до 2021 година

Ана Ололовска

Најавено продолжение на филмот „П.С. Те сакам“

Ана Ололовска

ВИДЕО: Тупак е можеби жив, се снима филм за тоа

Ана Ололовска

„Џокер“ освои оскар, но и биста

Драган Поповски

Се подготвува јубилејно продолжение на „Истрага на местото на злосторството“

Ана Ололовска

ВИДЕО: Легендарни улоги од кои глумците за малку ќе се откажеле

Ана Ололовска