„Архангел“ со концерт во Дојран

Од:

Македонскиот рок-бенд „Архангел“ на 7 јули ќе настапи во Дојран во рамките на „Д фестивал“, соопшти „Па
продукција“.

Групата е оформена 1988 година од страна на Ристо Вртев. Тие имаат издадено четири албуми: „Архангел 1
(1991), „Архангел 2“ (1993), Heart Core (1998) и „Небесна машина“ (2003).

„Д фестивал“ ќе се одржува од 6 до 8 јули во Дојран. Во својата тридневна музичка програма покрај „Арханг
фестивалот ги потврди и настапите на бројни музички ѕвезди од светската, регионалната и домашната сцен
како што се Пол Ван Дајк, К.У.Р., „Fink“, Севдализа, Дуке Бојаџиев, Pussy Riot, Горан Трајковски, Smut

Би можело да ве интересира

Концерт на Филхармонија и „Архангел“ во Градскиот парк

Дојранско одморалиште ќе стане центар за колективно здраво стареење

Ана Ололовска

Дојран ќе им понуди попусти и бесплатен паркинг на српските туристи

Дојран доби партнер во зачувување на животната средина и грижа за Дојранското Езеро

Ана Ололовска

На „Архангел“ се пее преку маски седнати на столчиња

Ана Василевска

Комерцијалните сместувачки капацитети во Дојран полни до 10 август

Ана Ололовска