Актерката Џенилин Меркадо прогласена за најсекси Филипинка

Од:

Во филипинското издание на меѓународното шоу за убавина и сексапил годинава победи актерката Џенилин Меркадо. Таа е прогласена за најсекси Филипинка во 2015 година.

Меркадо победи во конкуренција на сто кандидатки кои се пријавиле за натпревар што го организира филипинското издание на интернет мрежата ФХМ (For Him Magazine ), во која се избира и најсекси жената на светот.

Победничката Џенилин на својот твитер напиша дека за да се биде секси не треба да се гледа само на надворешниот изглед, туку е поважно како жената се грижи за себе. Треба да се има голема доверба во тоа што е покриено со убавата кожа, додала актерката.

Би можело да ве интересира

Руската мисица смета дека изборот е наместен: Сите бегаа од мене зашто сум Русинка

Предраг Петровиќ

ВИДЕО: Во Хрватска уапсена поранешна мис на Мексико за кражба на вино вредно 1,6 милиони евра

Катерина Ѓуровски

Необични стандарди за женската убавина ширум Азија

Ана Ололовска

ВИДЕО: Скандал на избор за мис – експресно ѝ ја одзедоа титулата на разведена убавица

Жарко Настоски

Третманите со пијавици се уште популарни во Русија

Ана Ололовска

Женската убавина пред 100 години

Ана Ололовска