ubavina

Магазин

Необични стандарди за женската убавина ширум Азија

А1он
И покрај општите стандарди за убавина во светот, секоја нација има свои уникатни одлики, традиции, обичаи, но и нови трендови поврзани со женската убавина. Следат
Магазин

Третманите со пијавици се уште популарни во Русија

А1он
Терапијата со пијавици била омилена кај советскиот диктатор Јосиф Сталин. И, оваа прастара и контроверзна алтернативна медицина денес повторно се повеќе го привлекува вниманието околу
Магазин

ФОТО: Бизарни и болни начини за разубавување на старите холивудски диви

А1он
Во Холивуд денес речиси нема актерка која немала некој естетски зафат. Меѓутоа, во златното доба на Холивуд, славните личности не биле под толку голем притисок
Магазин

Англиската манекенка Роузи Хантингтон-Вајтли откри како ја негува кожата

А1он
Англиската манекенка и актерка Роузи Хантингтон-Вајтли ги сподели своите тајни за убава и негувана кожа. Првото правило на Роузи е дека е особено важно секоја