miss

Магазин

ВИДЕО: Претставничката на ЈАР ја доби титулата „Мис Универзум“

А1он
Претставничката на Јужноафриканската Република, Деми-Ли Нел-Питерс, ја освои титулата „Мис Универзум”, на синоќешната гала свеченост којашто годинава се одржа во Лас Вегас. За прва придружничка
Магазин

„Мис Универзум Данска“ ја загуби титулата

А1он
„Мис Универзум Данска“, 24-годишната Кристина Микелсен ја загуби престижната титула поради „врски со криминална организација“, објави лондонски „Дејли Мејл“. Според весникот, Микелсен ја загубила круната