ВИДЕО: Убавицата од Јамајка прогласена за нова Мис на светот

Од:

Убавицата од Јамајка, Тони Ен Син е прогласена за Мис на светот за 2019-та година, денеска во Лондон.

Круната и ја предаде манекенката од Мексико, Ванеса Понсе де Леона, минатогодишната најубава жена на светот.

– Благодарна сум на оваа прилика, но пред се мислам на работата која што ќе треба да биде завршена, а за што сега имам средства да ја завршам. Подготвена сум да работа. И многу возбудена, рече новата Мис на свет со солзи во очите.

23-годишната Тони студира женски науки и психологија на Државниот универзитет на Флорида.

Последен пат кога девојка од Јамајка ја понесе оваа титула беше во 1993-та година.

За прва придружничка е прогласена Офели Мецино од Франција, а третото место го зазема Суман Рао од Индија.

Би можело да ве интересира

Руската мисица смета дека изборот е наместен: Сите бегаа од мене зашто сум Русинка

Предраг Петровиќ

ВИДЕО: Во Хрватска уапсена поранешна мис на Мексико за кражба на вино вредно 1,6 милиони евра

Катерина Ѓуровски

ВИДЕО: Скандал на избор за мис – експресно ѝ ја одзедоа титулата на разведена убавица

Жарко Настоски

Мис Мукерџи замина во својата татковина за да и помогне на земјата од Ковид-19

А1он

Во Германија избрана „Мис 50 +“

Ана Ололовска

ВИДЕО: Мис Филипини e новата Мис Универзум

Ана Ололовска