mis

Магазин

Руската мисица смета дека изборот е наместен: Сите бегаа од мене зашто сум Русинка

А1он
Мис на Русија вели дека натпреварувачките на овогодинешниот избор за Мис Универзум ја избегнувале и сугеририра дека изборот е наместен. Минатиот месец во Њу Орлеанс
Магазин

ВИДЕО: Во Хрватска уапсена поранешна мис на Мексико за кражба на вино вредно 1,6 милиони евра

А1он
Хрватската полиција на граничниот премин со Црна Гора уапси две лица осомничени во Шпанија дека украле 45 шишиња вино вредни неверојатни 1,6 милиони евра. Станува
Магазин

ВИДЕО: Скандал на избор за мис – експресно ѝ ја одзедоа титулата на разведена убавица

А1он
Чудна и несекојдневна ситуација се случи на неодамнешниот изборот за мис на Шри Ланка – непосредно по прогласувањето на актуелната убавица, круната веднаш ѝ беше
Магазин

Мис Мукерџи замина во својата татковина за да и помогне на земјата од Ковид-19

А1он
Мис Англија за 2019 година, Баша Мукерџи, која по професија е лекарка, се врати во земјата каде што израснала, за да ѝ помогне во борбата
Магазин

Белорусинка е победничка на првиот светски избор за Мис во инвалидска количка

А1он
Александра Чичкова од Белорусија е избрана на светскиот натпревар за Мис во инвалидска количка, прва таква манифестација што се одржа во Варшава. Чичкова има 23
Магазин

Актерката Џенилин Меркадо прогласена за најсекси Филипинка

А1он
Во филипинското издание на меѓународното шоу за убавина и сексапил годинава победи актерката Џенилин Меркадо. Таа е прогласена за најсекси Филипинка во 2015 година. Меркадо