ВИДЕО: Скандал на избор за мис – експресно ѝ ја одзедоа титулата на разведена убавица

Од:

Чудна и несекојдневна ситуација се случи на неодамнешниот изборот за мис на Шри Ланка – непосредно по прогласувањето на актуелната убавица, круната веднаш ѝ беше одземена, откако било откриено дека е разведена, што е спротивно на пропозициите.

Пушпика де Силва била прогласена за најубава жена во островската држава, на гламурозната свеченост пренесувана во живо на државната телевизија. Но, скандалот со натегањето околу титулата го засени спектаклот.

Само неколку секунди траеше радоста на Де Силва, пред минатогодишната победничка на изборот да го земе микрофонот и да објави дека титулата ѝ се одзема поради прекршување на правилата и оти за мис на Шри Ланка ќе биде прогласена првата придружничка.

По ова следеа моменти кои се по малку мачни за гледање, во кои неколку натпреварувачки се обидуваа да ѝ ја извадат круната од косата на посрамената и непишана убавица.

Таа набрзина ја напушти сцената, а подоцна напиша дека морала да оди во болница поради повредите со кои се здобила додека ѝ ја вадела круната.

„Ова е историски момент за мене како слободна жена, кога жените и мажите ширум светот го креваат гласот против поделбите од каков било вид. Љубовта која ја добивам од сите вас ми дава голема сила. Јас не сум разведена жена. Ова го кажувам со голема одговорност – додека го пишувам ова, јас не сум разведена жена. Се уште ги чекам документите за разводот. Не криев од светот дека сум сама со дете. Имам и лични причини за тоа. Но, да се биде раздвоена од мажот е едно, а да се биде разведена е друго. Ја се уште сум неразведена жена,“ напиша Де Силва на Фејсбук.

Би можело да ве интересира

Тетовец нападнал газда на кафуле откако му кажале дека нема место поради анти-ковид мерките

Жарко Настоски

ВИДЕО: Пукање во средно училиште во САД, повеќе луѓе се ранети, меѓу нив и полицаец

Жарко Настоски

Масовна тепачка во Кочани, се пресметувале жртви на кражби и наводни крадци

Жарко Настоски

Физичка пресметка на жители од кочанската населба Трајаново Трло со група крадци

Ана Ололовска

Колеги обезбедувачи во скопско училиште се тепале на 1 април

Жарко Настоски

Групна тепачка за време на полициски час во Радишани, четворица се нафрлиле врз двајца браќа

Жарко Настоски