Зекири: ДУИ и ВМРО-ДПМНЕ ја обновија криминалната коалиција

Од:

Пратеникот од СДСМ, Мухамед Зекири по одложувањето на седницата во Собранието, на Фејсбук напиша „ДУИ и ВМРО-ДПМНЕ ја обновија криминалната коалиција“.

Талат и ДУИ уште еднаш го покажаа нивното вистинско криминално лице заедно со нивните побратими од ВМРО ДПМНЕ. ДУИ И ВМРО ДПМНЕ ја обновија нивната криминална коалиција и коалиција на тесните интереси на одредени кругови во нивните редови. СРАМОТА, напиша Зекири.

Претходно порака испрати и гебералниот секретар на СДСМ, Љупчо Николовски кој најави доколу не се донесат битните закони посебно тој за јавно обвинителство, можо е ново парламентарно мнозинство, нова влада и избори во редовниот термин.

Би можело да ве интересира

ВМРО-ДПМНЕ: Владата на СДСМ треба да ја тргне на страна суетата и да ја прифати подадената рака

Ана Ололовска

НСДП ја обвини ВМРО-ДПМНЕ за неодговорно, недржавничко и деструктивно однесување за време на кризата поради коронавирусот

Ана Ололовска

(ВИДЕО) ВМРО-ДПМНЕ: МОН да ја сфати сериозноста на моментот, веднаш да се укине државната матура

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Нелоски: Предлагаме осум мерки за решение на проблемите на угостителите

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Костадинов: Нема да дозволиме некој да остане без приход, да продолжиме одговорно и посветено да се грижиме за нашето здравје

Ана Ололовска

Честитка од лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Мицкоски по повод Меѓународниот ден на Ромите

Ана Ололовска