Запленета дрога кај четири лица во Тетово и Гостивар

Од:

Во текот на вчерашниот ден,  врз основа на судска наредба, полициски службеници извршиле претрес на дом и други помошни простории на улица „Кеј Вардар“ во Гостивар, сопственост на Н.И.(36) од Гостивар.

„При претресот биле пронајдени и одземени марихуана и предмети со остатоци од марихуана. Лицето било приведено во полициска станица. Исто така, во полициска станица било приведено и лицето Г.Н., кое било затекнато во куќата. При личен преглед, кај него била пронајдена и одземена марихуана. Во одделен случај, полициски службеници лишиле од слобода уште две лица од Гостивар. При личен  преглед, кај нив била пронајдена и одземена марихуана. По целосно документирање на случајот, против нив ќе бидат поднесени соодветни пријави“, соопштуваат од МВР.

Судот издал наредба и за претрес кај 49-годишен жител на Тетово.

„При претресот биле пронајдени  и одземени кокаин, дигитална вага и семки од марихуана. По документирање на случајот ќе бидат поднесени соодветни поднесоци“, додаваат од МВР.

 

Би можело да ве интересира

На ГП „Богородица“ во автомобил пронајдени 11 килограми марихуана

Ана Ололовска

Поднесено обвинение за 22-годишен скопјанец за поседување околу еден килограм марихуана

Ана Ололовска

Отворена истрага за 22-годишен скопјанец кај кого е пронајден еден килограм марихуана

Ана Ололовска

Притвор за двајца албански државјани кои пренесуваа дрога

Ана Ололовска

Дрога и оружје пронајдени во стан во центарот на Скопје

А1он

На преминот „Богородица“ запленети 51 килограм марихуана

Ана Ололовска