Врховен суд уште не го доставил предметот ,,Тенк” до кривичен, Арслани апелира на трпение

Од:

Врховниот суд на Република уште не ги пратил во Кривичен суд Скопје, списите за предметот „Тенк”, со кој се потврдува казна од 4 години затвор за поранешната министерка за внатрешни работи, Гордана Јанкулоска.

dobivaj vesti na viber

Вршителот на должност претседател на Врховен суд, Фаик Арслани, вели дека се уште се работи на предметот, односно дека се работи за комплексен случај.

– Има повеќе вонредни правни лекови и треба едно поопширно образложение, затоа ни треба малку повеќе време. Треба да сме трпеливи неколку дена, вели Арслани.

Би можело да ве интересира

Сопругот и адвокат на Јанкулоска: Нејзина главна мотивација е да се утврди кој прислушувал

Кристијан Ландов

Јанкулоска бара ослободителна за прислушувањето: Совеста ми е чиста, јас сум жртва на овој монструозен процес

Кристијан Ландов

Јанкулоска е сама во соба и иако сакаше, не работи во затворскиот весник

Кристијан Ландов

(ВИДЕО) Адвокатката на Јанкулоска: Спроведувањето во затвор е незаконско, таа не можеше да бара одлагање на казната

Кристијан Ландов

ВМРО-ДПМНЕ: Јанкулоска е жртва на политичка пресметка и нарачка на мафијашот Заев со опозицијата

Жарко Настоски

Јанкулоска спроведeна во затворот Идризово, нема да има контакт со сите затвореници

Кристијан Ландов