Во сообраќајка на „Табановце“ повреден мотоциклист

Од:

На 31.07.2022 околу 21.45 часот во СВР Куманово било пријавено дека на Граничен премин „Табановце“ се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко моторно возило „мерцедес“ со кумановски регистарски ознаки, управувано од М.Б.(61) од с.Сопот, кумановско и мотоцикл „јамаха“ со светиниколски регистарски ознаки, управуван од А.А.(40) од Свети Николе, информираат од МВР.

dobivaj vesti na viber

По несреќата, А.А. бил пренесен во Општа болница Куманово, каде биле констатирани тешки телесни повреди.

Би можело да ве интересира

Двајца повредени во незгода на регионалниот пат Куманово-Свети Николе

Мотоциклист повредил малолетник и избегал

Горан Наумовски

Тешко повреден мотоциклист во Битола

Мотоциклист паднал на коловоз и завршил во болница

Повредени малолетник и 22-годишник по пад од мотор

Загина 17-годишен мотоциклист од Зрновци

Жарко Настоски