ВМРО-ДПМНЕ: Петре Шилегов ги награди парично за 13 Ноември Венко и Денко

Од:

Петре Шилегов од реномираната награда „13 Ноември“ си направил партиска тезга. Наместо за заслужни скопјани или луѓе кои допринеле за Скопје и државата, тој во заминување потрча да им даде парична награда на Венко Филипче кому му умреа над 7.000 луѓе од ковид, и на Денко Малески за кого Македонците и Бугарите се ист народ велат во соопштение од ВМРО-ДПМНЕ.

dobivaj vesti na viber

-И додека Филипче добива награда од Шилегов, во Чаир почина 26 годишна родилка при породување, додека во Битола 18 годишна девојка притоа не се познати детално причините. Пред само некој месец на истиот тој Филипче живи му изгореа 14 луѓе. ВМРО-ДПМНЕ нема да дозволи комисијата за 13 ноемвриската награда да биде исполнета со партиски послушници на СДСМ, кои ќе ги девалвираат наградите кои имаа суштинско значење за градот, стои во соопштението од партијата.

Би можело да ве интересира

ВМРО-ДПМНЕ: „Агенцијата за вработување СДСМ-ДУИ“ објавува оглас за образовни асистенти спротивно на Закон

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Лефков: Се подготвува нов пишан документ со Бугарија кој ќе содржи нови обврски за Македонија

Ана Ололовска

ВМРО-ДПМНЕ: Костадиновска Стојчевска наместо да се грижи за заштита на македонската култура, во манир на турбофолкерка ќе ја „орасположува“ публиката

Ана Ололовска

ВМРО-ДПМНЕ: Ковачевски скриен во глувчешка дупка молчи, додека во Бугарија се спремаат нови услови и барања за Македонија

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Николоски: ВМРО-ДПМНЕ е за кратење на даноци за да може бизнисите да се развиваат

Ана Ололовска

Николоски: Власта да излезе на избори и да се увери дека анкетата со двојна предност за ВМРО-ДПМНЕ е точна