ВИДЕО: Спасено куче кое било фрлено во скопска шахта, се заплеткало и ги изгризало каблите за струја

Од:

Спасено е куче кое било фрлено во шахта, во близина на хотелот „Континентал“, во скопската населба Гази Баба. Дојавата за кучето била од полицијата до јавното претпријатие „Лајка“, кои алармирале дека фрленото куче ги изгризало каблите во шахтата, поради што, полициската станица била без струја.

Од „Лајка“, со свој тим влегоа во шахтата и го извлекоа кучето, кое било со ланец замоткано во кабли.

„Кучето е спасено и ќе биде згрижено во ‘Лајка’. Се надевам за брзо време околните објекти ќе добијат електрична енергија“, вели Тина Петрушевска, директорка на „Лајка“.

Би можело да ве интересира

ВМРО ДПМНЕ: ЈП Лајка не демантира судир на интереси, ДКСК да поведе постапка и да утврди колку пари се испумпани со судир на интереси

А1он

„Лајка“ ги демантира обвинувањата на ВМРО-ДПМНЕ дека претпријатието функционира за исцрпување на народни пари

А1он

Првото бездомно куче од „Лајка“ отпатува во САД

А1он

ВИДЕО: Кучето кое битолчанец го застрела со пушка остана живо

Искра Манојлоска

ВИДЕО: Битолчанец монструозно уби куче, тврди дека ја нападнало неговата сопруга

Искра Манојлоска

„Лајка“: Ги викаме активистите на средби, ама тие не доаѓаат

Жарко Настоски