(ВИДЕО) СДСМ: Битола сака стадион!

Од:

„Деновиве сме сведоци на една масовна граѓанска акција на социјалните мрежи, во која познати спортисти, спортски работници како и други видни личности повикуваат:  Сакаме стадион во Битола!

И ние како опозиција се вклучуваме во оваа акција, со напомена дека не сакаме да ја политизираме, но едно не може и не смее да се заборави – изградбата на стадион во Битола ја ветуваше политичар, првиот човек на градот Градоначалникот Владимир Талески.

Ветуваше развој на спортот и спортски клубови со европски квалитети, велејќи дека Битола ќе биде најспортски град.

Тоа беа негови ветувања пред сите избори наназад. Но денес, со жалење можеме да констатираме дека тоа беше само дел од неговите лаги пред сите избори“, рече Горан Козаров – Советник во Општина Битола.

Би можело да ве интересира

Заев по повлекувањето на Шекеринска: Треба неа да ја прашате дали сака да се дистанцира од мене

Ландов

(ВИДЕО) Костадинов: Економските мерки даваат резултат, продолжува помошта за граѓаните, платите растат

Ана Ололовска

СДСМ: Шилегов во 2021 го реализира ветувањето што ВМРО-ДПМНЕ им го даваше на скопјани на сите избори во последните 30 години

Ана Ололовска

СДСМ: Шестиот пакет економски мерки обезбедува поддршка за 10.000 компании со 60.000 вработени

Ана Ололовска

Верни сме им и посветени на граѓаните и на државата, рече Заев на 30-от роденден на СДСМ

Жарко Настоски

(ВИДЕО) Кузеска: Со шеститот пакет мерки обезбедуваме поддршка од 9.9 милиони евра за над 6.000 угостители кои вработуваат над 17.000 лица

Ана Ололовска

Leave a Comment

2 × one =