Велосипедист тешко повреден во сообраќајка на патниот правец Битола – Прилеп

Од:

Вчера попладне на патниот правец Битола – Прилеп Х.Д.(30) од Прилеп управувајќи патничко моторно возило “Хонда” со прилепски регистарски удрил во велосипед управуван од Р.П.(55) од село Лажани.

dobivaj vesti na viber

По незгодата Р.П. била пренесена во Градска болница Прилеп каде од страна на доктор и биле констатирани тешки телесни повреди.

Би можело да ве интересира

Две третини од домаќинствата имаат автомобил, велосипед секое трето

А1он

За само еден ден 696 скопјани аплицирале за субвенции за велосипед

А1он

(Видео) Американец погоден од гром имаше голема среќа да се спаси од ударот

А1он

(ВИДЕО) Шварценегер: Сфатив дека ме удриле дури кога го видов видеото

Истражување: На секоја втора жена и на секој трет маж им се заканува мозочно заболување

Град Скопје со поддршка на интернационалниот ден „Во зима со велосипед на работа“

Ана Ололовска