udar

Свет

(Видео) Американец погоден од гром имаше голема среќа да се спаси од ударот

А1он
Улични надзорни камери регистриале удар на гром во Американец во градот Спринг, во сојузната држава Тексас. Алекс Кореас ги шетал своите три кучиња кога бил
Магазин

(ВИДЕО) Шварценегер: Сфатив дека ме удриле дури кога го видов видеото

А1он
Американскиот актер Арнолд Шварценегер беше нападнат за време на јавен настан во Јоханесбург. Во видеото објавено од на еNCA, Шварценегер, стои и снима деца на
Магазин

Истражување: На секоја втора жена и на секој трет маж им се заканува мозочно заболување

Секоја втора жена и секој трет маж во светот би можеле да страдаат од одредени невролошки дегенеративни болести како што се деменција или Паркинсова болест
Македонија

Велосипедист тешко повреден во сообраќајка на патниот правец Битола – Прилеп

Вчера попладне на патниот правец Битола – Прилеп Х.Д.(30) од Прилеп управувајќи патничко моторно возило “Хонда” со прилепски регистарски удрил во велосипед управуван од Р.П.(55)