Повредени две деца на велосипед во Скопје – ги удрил со автомобил 20 годишник

Од:

Двајца малолетници се повредни кога возејќи се на велосипед во нив удрил 20 годишник со автомобил.

„ На 29.05.2024 во 15.45 часот во СВР Скопје било пријавено дека на бул.„АСНОМ“ во Скопје, патничко возило „тојота“ со скопски регистарски ознаки, управувано од С.М.(20) од Скопје, удрило во велосипед управуван од малолетник од Скопје.“ велат од МВР.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил малолетникот, а со телесни повреди се здобил и малолетен сопатник од велосипедот, констатирани во Градската општа болница „Св.Наум Охридски“.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Страшна сообраќајка кај Лесковац: Загина жена од Македонија, четворица повредени

Катерина Ѓуровски

Карамбол во Тетово – удрил во паркирани автомобили, повредени возачот и 19 годишен сопатник

Автомобил паднал во Лакавичка река – тешко повреден возачот и негов сопатник

Америка до Израел: Ако е вистина дека се убиени 14 деца, тие не се терористи

Орце Костов

Автомобил удрил велосипедист и избегал од местото – велосипедистот е со тешки повреди

Маж и жена од скопско со автомобил излетале во Крива Река, починале на лице место