Велосипед удрил пешак на Партизанска – велосипедистката е со тешки повреди

Од:

Велосипед управуван од 21-годишна жена удрил во пешак на булеварот Партизански одреди. Со тешки телесни повреди се здобила велосипедистката.

„ На 14.05.2024 во 08.50 часот во СВР Скопје било пријавено дека на бул.„Партизански одреди“ во Скопје, велосипед управуван од Т.З.(21) од Куманово удрил во пешакот С.Ш.(45) од с.Арачиново, скопско.“

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобила велосипедистката, а пешакот е со полесни телесни повреди, констатирани во Градската општа болница „Св.Наум Охридски“.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Страшна сообраќајка кај Лесковац: Загина жена од Македонија, четворица повредени

Катерина Ѓуровски

Карамбол во Тетово – удрил во паркирани автомобили, повредени возачот и 19 годишен сопатник

Малолетно девојче возело нерегистриран трактор – тешко повредила пешак

Малолетник со мотор прегазил 81-годишен пешак во Битола

Анита Петровска Рајковиќ

Автомобил паднал во Лакавичка река – тешко повреден возачот и негов сопатник

Повредени малолетничка и жена – Прегазени пешаци во Скопје и Куманово