Укината забраната за сообраќај за камиони на патот Гостивар – крак Маврово – Дебар

Од:

Укината е забраната за сообраќај на тешки товарни возила на патниот правец Гостивар – крак Маврово – Дебар.

Како што информира ЈП „Македонијапат“, забраната за сообраќај на овој патен правец е укината од 15:00 часот.

Би можело да ве интересира

Поведена постапка во скопското обвинителство против дилер од Гостивар

А1он

Забрана за сообраќај за тешки моторни возила од село Узем до ГП „Деве Баир“

А1он

Забрана за сообраќај на тешки моторни возила на Плетвар

А1он

Најстудено во Маврови Анови, Крушево со најмногу снег

Катерина Павлова-Николовска

Забрана за движење на тешки моторни возила на Ѓавато

А1он

Забрана за сообраќај за тешки товарни возила на патот Штип – Миладиновци и Маврово – Дебар

А1он