Укината забраната за сообраќај за камиони на патот Гостивар – крак Маврово – Дебар

Од:

Укината е забраната за сообраќај на тешки товарни возила на патниот правец Гостивар – крак Маврово – Дебар.

dobivaj vesti na viber

Како што информира ЈП „Македонијапат“, забраната за сообраќај на овој патен правец е укината од 15:00 часот.

Би можело да ве интересира

Ковачевски: Маврово и Ростуше е сплотено во поддршката за Медат Куртовски

Тешко повредени двајца пешаци во Гостивар

Гостиварец паднал од скала, па завршил во болница

Двајца гостиварци и се заканувале на извршителка

Кривична пријава за бесправно градење во Центар Жупа

А1он

Полицаец со неговиот татко ја нападнал поранешната партнерка пред судница во гостиварскиот суд

А1он