Трибина „Фер општество-шанса за сите“ во Битола

Од:

Во Битола денеска ќе се одржи трибина со граѓаните насловена „Фер општество – шанса за сите“ што ја организира Владата, а на која граѓаните имаат можност да дебатираат со министрите.

На денешната трибина најавено е присуство на вицепремиерката и министерка за одбрана Радмила Шекеринска и министерот за финансии Драган Тевдовски.

Ваква трибина на почетокот на месецов се одржа и во Штип на која присуствуваа министрите за правда и труд и социјална политика, Рената Дескоска и Мила Царовска.

Би можело да ве интересира

Уште две министерки побараа апанажа: Царовска молчи за плановите, Шекеринска размислува

Кристијан Ландов

Шекеринска: Принципиелно и чесно е да не учествувам во следната Влада

Ана Ололовска

Шекеринска – Брнз: Обуката на Лесната пешадиска баталјонска група со американски инструктори – важна страница во билатералната соработка

А1он

Царовска: Условите за работа и движење меѓу население и условите за движење во училишниот двор се подеднакви

Царовска: Брзи тестови во училиштата не се препорачани од Комисијата за заразни болести

Катерина Павлова-Николовска

Средба на Шекеринска со поранешната државна секретарка на САД, Медлин Олбрајт

А1он