Трибина „Фер општество-шанса за сите“ во Битола

Од:

Во Битола денеска ќе се одржи трибина со граѓаните насловена „Фер општество – шанса за сите“ што ја организира Владата, а на која граѓаните имаат можност да дебатираат со министрите.

На денешната трибина најавено е присуство на вицепремиерката и министерка за одбрана Радмила Шекеринска и министерот за финансии Драган Тевдовски.

Ваква трибина на почетокот на месецов се одржа и во Штип на која присуствуваа министрите за правда и труд и социјална политика, Рената Дескоска и Мила Царовска.

Би можело да ве интересира

Шекеринска: Секогаш ќе стоиме зад универзалните вредности

А1он

Шекеринска: Одбележувањето на последната ратификација од НАТО протоколот е лекција за успех

А1он

(ВИДЕО) Царовска: Во насока на унапредување на животниот стандард на пензионерите, покачувањето од 722 денари е влезено во основицата

А1он

(ВИДЕО) Ременски: Медиумите навивачки известуваат за сопругот на Ременски, а не и за јатрвата на Шеќеринска

Искра Манојлоска

Министерката за правда Дескоска не учествува на маршот за правда

А1он

ДКСК: Неосновани наводите во претставката за номинирањето на Дескоска во Венецијанската комисија

Ана Ололовска