Тешко повреден мотоциклист во Битола

Од:

На 9.9.2022 во 19 часот било пријавено дека во Битола, на крстосницата од ул.„Методија Андонов Ченто“ и ул.„Васил Главинов“, се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „шкода кодијак“, со битолски регистарски ознаки, управувано од Ј.С.(42) од Битола и мопед „јамаха“, без регистарски таблички, управуван од малолетник од Битола.

dobivaj vesti na viber

Во несреќата возачот на мопедот се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Клиничката болница во Битола.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Битола.

Би можело да ве интересира

Двајца повредени во незгода на регионалниот пат Куманово-Свети Николе

Мотоциклист повредил малолетник и избегал

Горан Наумовски

Мотоциклист паднал на коловоз и завршил во болница

Повредени малолетник и 22-годишник по пад од мотор

Во сообраќајка на „Табановце“ повреден мотоциклист

Загина 17-годишен мотоциклист од Зрновци

Жарко Настоски