Татко го натерал малолетниот син да ограби пензионерка од Битола

Од:

Полицијата го уапси В.А.(43) од Битола, а на службен разговор го повикале неговиот малолетен син.

Вчера околу 9.20 часот на улицата „Мирка Гинова” во Битола малолетникот со употреба на сила одзел паричник од А.И.(70) од Битола, а неговиот татко се сомничи дека го поттикнал да го изврши делото.

По преземени полициски мерки тие биле пронајдени и со нив бил извршен службен разговор во полициска станица во присуство на претставници од Центарот за социјални работи Битола.

Одземеното било пронајдено и вратено на сопственичката. По целосно документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава.

Би можело да ве интересира

Четворица малолетници украле компјутери од училиште

Расчистени три тешки кражби во Битолско

Немоќен малолетник од Струмичко пронајден во Струга, ќе биде предаден на семејството

Украл лична карта на соселанец и се обидел да подигне брз кредит, полицијата го привела

Орце Костов

Апсења во неколку градови низ Македонија: Предистрага „Синџир“ за дела против јавните финансии

Александар Тодески

Maлолетник ограби турист од Сингапур