Судир на четири возила причина за смртниот случај во вчерашната сообраќајка на автопатот Скопје- Тетово

Од:

Тетовецот кој го загуби животот во сообраќајката на автопатот Скопје-Тетово настрадал кога две возила се судриле, па удриле во две паркирани возила. Прво се судриле „голф“ и товарно возило „мерцедес“ по што удриле во „опел зафира“ и „пежо“ кои биле паркирани.

Сега веќе починатиот Ф.Р (45) бил сопатник во пежото, кое го управувал Е.К.(27), а се паркирале поради дефект на возилото.

-На местото на несреќата починал пешакот Ф.Р.(45) од Тетово, кој претходно бил сопатник од товарното возило „пежо“, со тешки телесни повреди се здобил пешакот Е.К. кој претходно го паркирал истото товарно возило и со телесни повреди се здобил сопатникот од возилото „голф“ Е.Љ.(31) од Тетово, констатирани во Клиничката болница во Тетово, информира Марјан Јосифоски, портпарол на СВР Тетово.

Возилото „голф“ со тетовски регистарски ознаки било управувано од М.А.(33) од с.Требош, а товарно моторно возило „мерцедес“ со скопски регистарски ознаки, управувано од П.М.(34) од Скопје. Возилото „Опел зафира“ со тетовски регистарски ознаки, било паркирано од Ш.К.(49). Сообраќајката се случи околу 16.40 часот, кај натпатникот за Требош. По несреќата беше извршен увид.

Би можело да ве интересира

17-годишник со „бмв“ излета од пат кај село Ржаничино, покрај возачот повредени уште петмина тинејџери

Ана Ололовска

Во Хрватска се преврте македонски камион за пренос на автомобили, возачот е повреден

А1он

Ловџија го застрелал својот пријател додека биле на лов кај Матејче

А1он

Објавувале лажни закани за терористички напад на трговски центар во Скопје, тројца приведени

Од напад на дива свиња настрада ловџија од село Долни Дисан

Ана Ололовска

Тројца повредени во тешка сообраќајка во селото Лешок

Ана Ололовска