Смртни закани за државниот обвинител Јовески

Од:

Државниот јавен обвинител Љубомир Јовески, како што дознава A1он, добил смртни закани. Како што дознаваме, заканите се за постапување по конкретен предмет.

Ниту Јовески, ниту МВР не откриваат детали за кој предмет и за што се работи. Има најава дека детали ќе бидат официјално соопштени во текот на утрешниот ден.

Би можело да ве интересира

Јовески изненаден од повлекувањето на предлогот да биде уставен судија: Не се наведени причини, нанесена ми е штета

А1он

Повлечен предлогот Љубомир Јовески да биде избран за судија во Уставен суд

Горан Наумовски

Се создаде атмосфера дека довербата во обвинителите е нереално ниска, вели Јовески во последното обраќање како државен обвинител

А1он

Кој ќе го наследи Јовески: Фетаи, Раичевиќ и Коцевски чекаат мислење од Советот на јавни обвинители

Александар Тодески

Почнува постапката за избор на нов државен јавен обвинител

Обвинителството реагира до Лога: Дел од забелешките за Извештајот се неточни, Јовески е спремен да одговори согласно закон

Александар Тодески