Се огласи и Апасиев по инцидентот со Костовски во Собранието

Од:

Денеска беше избегната тепачка во Собранието, откако пратеникот на СДСМ, Мартин Костовски и претседателот на Левица, Димитар Апасиев „се фатија за врат“.

dobivaj vesti na viber

За да се спречи поголем инцидент мораа да интервенираат уште неколку пратеници, а потоа следеше реакција од Апасиев.

Апасиев објави краток статус на неговиот профил на Фејсбук.

„Со сељаците-сељачки, со интелектуалците-интелектуално“, напиша Апасиев.

Би можело да ве интересира

ЗНМ и СЕММ: Стигматизирачки и омаловажувачки пристап на Апасиев кон новинарите

Левица: Без предупредување и со дрско однесување правеа претрес на кампот пред Собранието

Кузеска: Насилството го покажа вистинското лице на анти европската коалицијата ВМРО ДПМНЕ – Левица

Катерина Павлова-Николовска

Каевски: Анти ЕУ коалиција, тоа што Мицкоски го мисли го кажува Апасиев

(ВИДЕО) Пендаровски за Апасиев: Психопат, ушмркан, гнида од човек

Ана Ололовска

СДСМ: Левица заедно со ВМРО-ДПМНЕ во Карпош работи против граѓаните и ја лаже јавноста