Се огласи и Апасиев по инцидентот со Костовски во Собранието

Од:

Денеска беше избегната тепачка во Собранието, откако пратеникот на СДСМ, Мартин Костовски и претседателот на Левица, Димитар Апасиев „се фатија за врат“.

За да се спречи поголем инцидент мораа да интервенираат уште неколку пратеници, а потоа следеше реакција од Апасиев.

Апасиев објави краток статус на неговиот профил на Фејсбук.

„Со сељаците-сељачки, со интелектуалците-интелектуално“, напиша Апасиев.

Би можело да ве интересира

СДСМ: Апасиев во параноја, а неговиот заложник Мицкоски во депресија

СДСМ: Левица стана опасна десница, а Мицкоски во целосно заложништво на Апасиев

Катерина Павлова-Николовска

(ВИДЕО) Левица: Апасиев нападнат во Благоевград

Ана Ололовска

СДСМ им подели примероци од Договорот за Фронтекс на пратениците од ВМРО-ДПМНЕ и Левица

Катерина Павлова-Николовска

ЗНМ и СЕММ: Стигматизирачки и омаловажувачки пристап на Апасиев кон новинарите

Левица: Без предупредување и со дрско однесување правеа претрес на кампот пред Собранието