СДСМ: Јавноста се уште чека одговори дали Силјановска е потпишана како кандидат за претседател на Република Северна Македонија

Од:

Кандидатката на Христијан Мицкоски, Гордана Силјановска која во јавноста вели дека не го признава новото уставно име не одговора како ја поднела кандидатурата до Државната изборна комисија.

dobivaj vesti na viber

Дали Силјановска е потпишана како кандидат за претседател на Република Северна Македонија?

Дали уште пред да почне кампањата, кандидатката на Мицкоски ја излажа јавноста за едно од нејзините клучните ветувања?

Јавноста чека одговори. Граѓаните ќе го ценат лажниот патриотизам и лицемерното однесување на Силјановска.

Затоа, на претстојните избори, граѓаните ќе одберат вистински претседател кој достојно ќе ја претставува државата. Граѓаните ќе го изберат Стево, претседател на сите граѓани кој заедно со прогресивните сили ќе ја води државата кон развој напредок и интерграција во ЕУ и НАТО, пишува во соопштението од СДСМ.

Би можело да ве интересира

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ да не лаже, нема да има никаква цензура, токму таа партија лустрираше писатели

Ана Ололовска

Николоски: Власта да излезе на избори и да се увери дека анкетата со двојна предност за ВМРО-ДПМНЕ е точна

Николова: Го зголемуваме бројот на образовни асистенти за учениците со попреченост

СДСМ: Ги реализираме стратешките цели на државата, блокадите и деструкциите на ВМРО-ДПМНЕ се осудени на порази

СДСМ: Растот на извозот и платите покажува дека македонската економија е стабилна и ликвидна и во време на светска економска криза

Горан Наумовски

СДСМ: Град Скопје да одговори, дали Илиевски согласно закон е поставен за директор на Зоолошката градина?