СДСМ: Изопачена потреба за политизација на жртви, нема грам човечност кај ДПМНЕ и Мицкоски

Од:

Додека цела Македонија жали, а институциите целосно го расветлија случајот, ДПМНЕ сака да профитира од трагедија и човечките жртви велат од СДСМ.

– Кај ДПМНЕ и Мицкоски нема грам човечност. Имаат изопачена потреба за политизација на жртви. Најмалку што може и што треба да направат ДПМНЕ и Левица е да излезат пред јавноста и да им се извинат на граѓаните и на припадниците на македонската полиција, се вели во соопштението од партијата.

Би можело да ве интересира

СДСМ: Претседателот на државата да се бира на непосредни избори

Предраг Петровиќ

Пратеничката група на СДСМ ќе поднесе законски измени за да нема пораст на функционерските плати

Кузеска: Наместо аматерски скечеви пратениците од ДПМНЕ да ги вратат дипломатските пасоши со новото уставно име

Ковачевски: Со СДСМ граѓаните имаат поголеми плати и пензии

(ВИДЕО) Маркоска: Надвор од Собранието обезбедувањето на Мицкоски тепа полицајци, внатре, пратениците на ДПМНЕ блокираат закони за вработените во МВР

Горан Наумовски

Ковачевски и Ахмети до крајот на неделава ќе се договорат, дали одат во коалиција или самостојно на избори