Распишана меѓународна потерница за Љупчо Палевски

Од:

На веб страницата на Министерството за внатрешни работи е објавена меѓународна потерницата по Љупчо Палевски – Палчо, осомничен за убиството на 14 годишната Вања Ѓорчевска од Скопје и 74 годишниот бербер од Велес, Панче Жежовски.

„Љупчо Палевски род.12.12.1964 год. во Скопје се бара со меѓународна потерница за истрага за кривични дела „грабнување” и “убиство“ по издадена наредба XV KO бр 3047/23 од Основното јавно обвинителство Скопје“, стои на веб страницата на МВР.

За него, министерот Оливер Спасовски на прес конференција кажа дека избегал во соседна Србија, од каде е упатен во Бугарија, иако од бугарското МВР денеска кажаа дека немаат информации дека тој се наоѓа на нивната територија.

Би можело да ве интересира

Детали за вчерашното убиство во Прилеп: Уапсени се малолетник и 21-годишно момче

Горан Наумовски

Во Германија: Војник уби четири лица, меѓу кои и едно дете

(ВИДЕО) Еден убиен, двајца ранети во стоматолошка ординација во Калифорнија

Горан Наумовски

Свирепо убиство во Прилеп: Младо момче избодено до смрт

Катерина Ѓуровски

Авганистанец е осомничен за убиството на три сексуални работнички во бордел во Виена

Горан Наумовски

Во Белград со нож убиен српски репрезентативец

Горан Наумовски