Првото бебе во 2022 година е машко

Од:

Првото бебе во 2022 година на Универзитетската Клиника за гинекологија и акушерство во Скопје се роди во 00.01 часот.

-Бебето е од машки пол, тешко е 3 килограми и 70 грама и е долго 50 сантиметри. Мајка на бебето е Сузана Стошиќ, родена 1981 година во Скопје и тоа е нејзино петто дете, информираат од Универзитетската Клиника за гинекологија и акушерство во Скопје.

Би можело да ве интересира

Хорор во Лондон: Маж остави фетус во кутија пред болница

Горан Наумовски

Трагедија во Рим, новороденче се задуши под неговата мајка

Горан Наумовски

Лунарната Нова година во Кина прославена без мерки против Ковид-19

Горан Наумовски

Тело на бебе пронајдено во замрзнувач

Горан Наумовски

Градоначалничката Арсовска го посети Ване, првороденото дете во Скопје

Златник за првото родено бебе во 2023 година

Горан Наумовски