Приведен сопственик на угостителски објект од Гостивар, работел по дозволеното време

Од:

Сопственик на угостителски објект во Гостивар во близина на автопатот Гостивар-Тетово синоќа е приведен бидејќи објектот работел по дозволеното време и во него биле затекнати 12 гости.

Министерството за внатрешни работи денеска соопшти дека 46-годишниот Р.Б. од Гостивар е задржан во полициска станица поради документирање на случајот по што ќе биде поднесена соодветна пријава.

Објектот е пломбиран од страна на Државниот пазарен инспекторат.

Би можело да ве интересира

Струмичани славеле роденден и се фалеле на Фејсбук, добија кривични пријави

Жарко Настоски

Уапсени десетмина жители на селото Орман, полицијата ги затекнала околу коледарски оган

Жарко Настоски

Полицијата затвори кафеана полна со гости во гостиварско Неготино, уапсени газдата и брат му, кој ја скинал пломбата

Жарко Настоски

Полицијата и пазарните инспектори вчера влегле во 300 скопски кафеани, приведени тројца сопственици

Жарко Настоски

Пазарна ќе го затвори „Сити мол“ ако се повтори бенд во живо да ги забавува посетителите

Маја Илиевска-Пачемска

ВИДЕО: Кафеаните затворија, „Сити мол“ се преполни

Маја Илиевска-Пачемска