13 девојки забавувале гости во ресторан кој работел надвор од дозволеното работно време

Од:

Тетовската полиција ноќеска од 22.15 часот до 23.45 часот во координација со инспектори од Државниот пазарен инспекторат извршиле контрола во локал во Желино при што се приведени 14 лица поради работа спротивно на прописи во време на епидемија.

–Во објектот биле затекнати 19 лица – гости и 13 женски лица кои ги забавувале гостите. Од нив осум биле државјанки на Република Албанија и пет македонски државјанки. Сопственикот З.С.(49) од с.Желино и 13-те женски лица биле лишени од слобода, а по целосно документирање на случајот против нив ќе бидат поднесени соодветни пријави, информира Марјан Јосифоски, портпарол на СВР Тетово.

Објектот бил затворен од Државниот пазарен инспекторат. Претходната вечер слична акција со приведени 12 лица имаше во Тетово.

Би можело да ве интересира

22-годишна девојка нападната од нејзиното момче на улица во Скопје

Ана Ололовска

Eксплозивна направа фрлена во двор на куќа во Прилеп

Ана Ололовска

Скопјани демолирале локал во Аеродром оти им кажале дека не работи

Ана Ололовска

17-годишно момче прегазено во Тетово, возачот избегал

Ана Ололовска

Во Бугарија во судар со македонски камион загина возач на автомобил

Катерина Павлова-Николовска

Пронајдено телото на 62-годишниот тетовец кој исчезна на 31 декември

Катерина Павлова-Николовска