Пожар во месноста „Марково крушче“ на Водно

Од:

Во месноста „Марково крушче“ на Водно денеска напладне избувнал пожар при што била зафатена сува трева и нискостеблести растенија.

Пожарот бил пријавен на Единствениот број за итни ситуации 112 по што била известена Територијалната противпожарна бригада на Град Скопје и надлежни јавни претпријатија на Град Скопје.

– Тие брзо излегле на терен и го изгаснале пожарот што имал зафатено сува трева и нискостеблести растенија, а имало опасност да ја зафати и шумата, стои во соопштението од ЦУК.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Големиот шумски пожар над Радовиш се приближува до викенд населба

Реактивиран пожарот околу градската депонија острец во Делчево

Предраг Петровиќ

Двајца пожарникари полесно повредени гаснејќи го пожарот над Битола

Предраг Петровиќ

Србија испраќа хеликоптер и седум припадници на МУП за да помогнат во гаснењето на пожарот

Предраг Петровиќ

Разгорен пожарот во реонот Селце – Драгоево, пожарникарите повлечени зашто се слуша пукање на муниција

Локализиран пожарот меѓу селата Дреново и Долно Јаболчиште во Општина Чашка