ВИДЕО: Пожар кај струшки Елен Камен

Од:

Во шумата кај струшки Елен Камен попладнево избувна пожар. Според очевидците поради силнит ветар пожарот брзо се проширил.

Противпожарни екипи се веќе на терен и се обидуваат да го изгаснат пожарот.

Би можело да ве интересира

Се бара Нобелова награда за Ламбе, револтот од бугарското вето ја оправда пироманијата

Ана Ололовска

Уапсен Ламбе Алабаковски, го подметнал пожарот во бугарскиот центар во Битола

А1он

Генчовска: Подметнатиот пожар во Битола е изведен ладнокрвно и намерно

Ана Ололовска

Слушнал кршење стакло и видел како гори, битолчанец го пријавил пожарот во „Иван Михајлов“

Ана Ололовска

МНР: Намерното палење на влезот на „Иван Михајлов“ не е случајно извршено на денешен ден, најостра осуда

Ана Ололовска

Увид на опожарениот културен центар во Битола, издадени наредби за откривање на сторителите

Ана Ололовска