Пожар избувна во стар објект во адвокатската улица во Скопје

Од:

Вечерва по 21 часот избувна пожар во стар објект во адвокатската улица во Скопје.

Во моментов, на терен се четири противпожарни возила коишто го гаснат пожарот.

Би можело да ве интересира

Пожар во изборниот штаб на ДУИ во Кичево

Билетите за гостувањето на Германија во Скопје се распродадени

А1он

НаТочак: Безбедноста да биде приоритет во креирање на сообраќајните политики

А1он

Целосно изгоре куќа во Волково, нема повредени

А1он

Пожар во галијата кај Холидеј Ин

А1он

Посебен сообраќаен режим во Скопје

А1он