Обвинение за Црногорец кој претепа скопјанец

Основното јавно обвинителство Скопје до Основниот суд Скопје 1 Скопје достави обвинителен државјанин на Црна Гора, кој се товари дека сторил кривично дело “тешка телесна повреда“.

Осомничениот на 13 ноември без повод и причина, го нападнал оштетениот пред гостилница во Скопје и тешко телесно го повредил, удирајќи го со тупаници во пределот на главата.

Од ударите оштетениот се здобил со повеќе набијни повреди и скршеници и паднал во бессознание, а осомничениот го напуштил местото на настанот.

Надлежниот јавен обвинител до судот достави и предлог за продолжување на определената мерка притвор за обвинетиот, бидејќи се уште постојат околности што укажуваат на опасност од бегство со оглед на тоа што тој нема пријавено живеалиште во Република Македонија и не би можело на друг начин да се обезбеди неговото присуство во текот на кривичната постапка.

Би можело да ве интересира

Приведени Кинезите кои со сатар бркаа скопјанец низ Лептокарија

ВИДЕО: Скопјанец го бркаа со сатар низ Лептокарија бидејќи се пожалил на високата сметка

Кристијан Ландов

„Дрисла“ се враќа на Град Скопје

Ана Ололовска

15-годишно девојче од Прилеп паднало во провалија

Ана Ололовска

Со хеликоптер извлечено 15-годишно девојче од Селечка Планина кај Прилеп

Гостиварец и дебранец го нарушиле јавиот ред и мир во Дебар

Ана Ололовска