Орав: Продолжуваат преговорите, законите ќе бидат повлечени

Од:

Евроамбасадорот Аиво Орав пред Клубот на пратениците изјави дека продолжуваат преговорите за изборниот законик и дека е постигнат извесен напредок.

Орав очекува до вечерва да биде постигнат договор за изборниот законик.

Тој дадоде дека меѓу партиите било договорено да бидат повлечени од собраниска процедура спорните закони за „бомбите“ и за т.н. свиркачи.

Би можело да ве интересира

Кисела Вода забрани семејните куќи во Пржино и Црниче да станат згради

А1он

Ѓорѓиевски се сомнева дека пожарот во Пржино бил подметнат

А1он

Голем пожар во Пржино, гори поранешно училиште

Кристијан Ландов

(ВИДЕО) Драма во Пржино: Се излизга патот, локалните жители стравуваат за домовите

Наум Локоски

Пожар во подрумски простории каде што се складира медицински материјал во Пржино

Наум Локоски

Пожар во Пржино

Наум Локоски