Незадоволните во ДУИ се сретнаа со Али Ахмети: Остануваат на барањата за промени во извршната власт

Од:

Огранокот на ДУИ од Сарај предводен од градоначалникот Блерим Беџети и чаирскиот огранок предводен од Изет Меџити денеска во Мала Речица имаа средби со лидерот Али Ахмети.

dobivaj vesti na viber

Според објавите на двајцата високи партиски функционери на социјалните мрежи тие остануваат на првичните позиции во незадоволството од Артан Груби и останатите министри.

Меџити по средбата на чаирскиот огранок објави заедничак фотографија со Ахмети под која напиша: Заедно со лидерот Ахмети, но цврсти во ставот против извршната власт.

Претходно речиси идентична објава имаше и Беџети.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Блерим Беџети: Нема потреба Алијанса за Албанците да биде дел од Владата

(ВИДЕО) Абази за сликите со функционери од ДУИ во опуштена атмосфера: Се најдовме случајно

Кристијан Ландов

(ВИДЕО) Ахмети: Приоритет се уставните измени

Орце Костов

Внатрепартиски избори во ДУИ следната година

Незадоволната „огнена група“ доби партиски функции, избрано централното претседателство на ДУИ

ДУИ одлучи, ќе се избира ново претседателство