Незадоволните во ДУИ се сретнаа со Али Ахмети: Остануваат на барањата за промени во извршната власт

Од:

Огранокот на ДУИ од Сарај предводен од градоначалникот Блерим Беџети и чаирскиот огранок предводен од Изет Меџити денеска во Мала Речица имаа средби со лидерот Али Ахмети.

Според објавите на двајцата високи партиски функционери на социјалните мрежи тие остануваат на првичните позиции во незадоволството од Артан Груби и останатите министри.

Меџити по средбата на чаирскиот огранок објави заедничак фотографија со Ахмети под која напиша: Заедно со лидерот Ахмети, но цврсти во ставот против извршната власт.

Претходно речиси идентична објава имаше и Беџети.

Би можело да ве интересира

Ахмети: Нашата партија не е формирана за поделби, туку да формира нови работи

Почна седницата на Централното претседателство на ДУИ

„Огнената група“ објави листа на разрешени функционери

Горан Наумовски

ДУИ: Има европско ориентирани пратеници во редовите на ВМРО-ДПМНЕ

(ВИДЕО) Груби: Чаир е на Али Ахмети и на ДУИ

Горан Наумовски

Меџити не добил покана за митингот на ДУИ во Чаир, вели дека му наликува повеќе на концерт

Горан Наумовски