Мотоциклист повредил малолетник и избегал

Од:

На 21.12.2022 во 21.35 часот во СВР Тетово, К.С.(45) од с.Пршовце, тетовско, пријавил дека околу 14.30 часот пред основно училиште во с.Пршовце, мотоцикл со непознати регистарски ознаки поминал преку стапалото на неговиот малолетен син и го напуштил местото.

Притоа, малолетникот се здобил со тешка телесна повреда, констатирана во Клиничката болница Тетово.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Би можело да ве интересира

Двајца повредени во незгода на регионалниот пат Куманово-Свети Николе

Тешко повреден мотоциклист во Битола

Мотоциклист паднал на коловоз и завршил во болница

Повредени малолетник и 22-годишник по пад од мотор

Во сообраќајка на „Табановце“ повреден мотоциклист

Загина 17-годишен мотоциклист од Зрновци

Жарко Настоски